Mit lehet ezek után tenni? Összeszorítani a fogakat aztán hajrá? Vagy inkább csendben belenyugodni, fájdalomcsillapítókon élni, és messze elkerülni az olyan helyzeteket, amikor izületeink körül a fájdalom megtízszereződik. Vagy… ? Igen, jól látja van még egy lehetőség. De kezdjük az egészet a legelején…
"Minél kevesebbet mozgunk, annál kevesebb mozgásra vagyunk képesek!" Pete Egoscue, a "Fájdalom nélkül" könyv szerzője, a világhírű E-mozgás feltalálója |
Az izületi problémákat az emberek túlnyomó része egy rossz mozdulatra, a rendszeres fizikai munkára, a nem megfelelő testtartásra, az öregedésre vezeti vissza. Pedig mindezek legtöbbször csak adalékai a valódi oknak. A valódi oknak, ami nem más, mint a szervezetünkben folyamatosan felgyülemlő salakanyagok, amit például a vesénk sokszor képtelen kijuttatni testünkből.
A megmaradó salakanyagok pedig nem máshova, mint az izületeinkben rakódnak le. A salakanyagok pedig folyamatosan koptatják el a csontok között található porcokat, amiből egyenesen következik az Ön által sajnos nagyon is jól ismert fájdalom. A legfontosabb feladat tehát, hogy MEGSZÜNTESSÜK a salakanyagok lerakódását, illetve a meglévőket elszállítsuk az izületek közeléből.
A kérdés jó, a válasz pedig lehetne akár nagyon bonyolult, nagyon orvosi szakkönyvekbe való, de most a legegyszerűbb, legátláthatóbb levezetést fogja látni. Figyeljen csak!
De ez még messze nem az egyetlen, ami megváltozik testünkben mozgás hatására.
És még mindig nincs vége a sport, a mozgás jótékony hatásának.
Na, azt hiszem, ezt nyugodtan nevezhetjük 3-szoros támadásnak az izületi nyavalyák és fájdalmak előtt. Persze sokkal nem vagyunk előrébb, hiszen már az elején tisztáztuk, hogy az izületi fájdalmak egyik legrosszabb tulajdonsága, hogy megakadályoz minket az intenzív és aktív mozgástól. Azért ennyire könnyen mi sem adjuk meg magunkat. De előbb nézzük meg, hogy milyen mozgásokat kerüljön el mindenképpen.
Azt a sportújságokból is tudjuk, hogy az intenzív sport rengetegszer jár sérülésekkel. Testünk egyes részei ugyanis egy idő után tönkremennek az erőteljes igénybevételek miatt. Ráadásul izületeink általában elsőként szokták megadni magukat. Éppen ezért kerüljük a napi többórás intenzív mozgást, a nagy súlyokkal való testedzéseket.
Igen ám, de ha testünket nem tesszük ki semmilyen terhelésnek, akkor izmaink egy idő után elgyengülnek, elsorvadnak. Úgyhogy nincs más hátra, mint mozogni. De milyen mozgásokkal érhetjük el, hogy izületeinket ne terheljük túl, és közben a fentebb már említett pozitív hatások (növekvő tápanyagellátás az izületekben; a salakanyagok elszállításának fokozódása az izületekből; stb.) is életbe lépjenek?
A fájós, sajgó, nem teljesen egészséges izületek miatt van néhány dolog, amire oda kell figyelnünk, ha nekiállunk sportolni. Azt azonban még egyszer hangsúlyoznám, hogy az izületi bajok egyik legfőbb ellensége a megfelelő mozgás. Akkor jöjjön is ehhez néhány nagyon hasznos tipp:
Hírek
Karácsonyi szünet után újra kezdünk
Árokszálláson jan.3-án 18.00-tól
Jászberényben jan.6-án 17.45-től
Kedves tornázni vágyó Hölgyek, örömmel értesítelek titeket, hogy Jászberényben okt.7-től újra indul a pilates torna. du.17.45-től a Termál Fürdő tornatermében.
Várlak szeretettel!
Szavazás